close
تبلیغات در اینترنت
داستانهای انگیزشی
loading...

سایت دانلود اندروید 12.1

داستانهای انگیزشی


به نظر من همه باید دربارهُ مورچه ها مطالعه داشته باشند. مورچه ها یک فلسفه چهار بخشی حیرت انگیزی دارند.

 

بخش اول

مورچه ها هیچوقت تسلیم نمی شوند. فلسفهُ خوبی است. اگر مسیری را که پیش گرفته اند و شما آن مسیر را ببندید، مسیر دیگری پیدا خواهند کرد. بالا می روند، پایین می آیند، دور می زنند. به دنبال راه دیگری هستند. چه فلسفه ساده و کارآمدی!

هرگز در یافتن راهی برای رسیدن به مقصد مورد نظرت ناامید نشو. همیشه یک راه هست.


نمی توان جلوی موج ها راگرفت. اما مي توان موج سواری کرد.

تغيير ، نه تنها ميسر و امکان پذير بلکه اجتناب ناپذير است. بنابراين خود را همراه و تسليم جريان زندگي سازيد . طبيعت از اينکه بايد به طور مداوم و مستمر تغيير کند هيچ شکايتي ندارد به عنوان مثال طبيعت هيچ وقت نمي گويد ديگر از اينکه سالي چهار بار فصل عوض کنم خسته شده ام. واقعا خسته کننده است. بهتر است امسال زمستان و بهار و پاييز را جا بيندازم و فقط تابستان بمانم. ديگر از اينکه اين همه ستاره و سياره دور سرم مي چرخند خسته شدم. احساس مي کنم نياز به استراحت دارم. يکي دو هفته اي بايد دست از چرخش بردارم و بايستم. طبيعت هرگز چنين نمي گويد بلکه مدام در چرخه اي اعجاز گونه از تغييراتي پي در پي به جلو مي رود و ادامه مي دهد. اين در حالي است که ما انسان ها واکنشي کاملا متفاوت نشان مي دهيم بدين معني که از تغيير خوشمان نمي آيد. بر عکس هر کاري از دستمان بر ميآيد مي کنيم تا همان جايي که هستيم بمانيم و هر راه تازه اي پيش پاي ما بگذارند در مقابل آن مقاومت مي کنيم.

 

داستان قورباغه ناشنواروزی از روزها گروهی از قورباغه های کوچیک تصمیم گرفتند که با هم مسابقه ی دو بدهند .

هدف مسابقه رسیدن به نوک یک برج خیلی بلند بود .

جمعیت زیادی برای دیدن مسابقه و تشویق قورباغه ها جمع شده بودند …

و مسابقه شروع شد ….

راستش, کسی توی جمعیت باور نداشت که قورباغه های به این کوچیکی بتوانند به نوک برج برسند.

شما می تونستید جمله هایی مثل اینها را بشنوید:

” اوه,عجب کار مشکلی !!”

“اونها هیچ وقت به نوک برج نمی رسند ..”

 

 

از درخت بیاموزیم استقامت را،

که بزرگترین گزینه برای رسیدن به موفقیت و چشیدن لذت بی‌انتهای نعمات الهی است.

 

از درخت بیاموزیم که :

 

نه تنها در برابر بی‌آبی و کم‌آبی از پای در نمی‌آید، بلکه برای بدست آوردن آب، ریشه‌های خود راعمیق‌تر می‌کند و در نتیجه در مقابل طوفان و بادهای شدید نیز مقاوم‌تر می‌گردد.


از درخت بیاموزیم که:

 

 در جنگل با وجود کمبود نور و رقابت با دیگر درختان ، قد خود را برافراشته‌تر می‌کند و سر به آسمان می‌ساید تا برای بهره‌مند شدن از نور الهی از دیگر رقیبان پیشی بگیرد.

 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام این وبسایت در راستای آموزش و معرفی نرم افزارهای اندروید راه اندازی شده و باید متذکر شویم که تمامی مطالب از دیگر سایتهای محترم و با ذکر منبع در سایت قرار داده می شوند. امید است بتوانیم در زمانی نه چندان طولانی نیازهای شما عزیزان را برطرف سازیم کاوه
اطلاعات کاربری