close
تبلیغات در اینترنت
هدفگذاری و تعیین مقصد
loading...

سایت دانلود اندروید 12.1

هدفگذاری و تعیین مقصد

کارت چرایی؟


چرای شما ؟

3 تا از بزرگترین دلایلتان را بنویسید (شخصی، خانوادگی، تجاری) که چرا موفق شدن اینقدر برایتان مهم است. این مسئله موضوعی کم اهمیت، احساساتی و یا لوس و بی مزه نیست. این موضوع کاملاً حیاتی و جدی است. اگر نمی توانید فوراً این کار را انجام دهید، عیبی ندارد قلم و کاغذ را بردارید و آنقدر فکر کنید تا بالاخره پیدایش کنید. خیلی صریح و صادقانه بگویم؛ اگر اینکار را نکنید، هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد و شما نیز مثل بسیاری افراد یکی از همین روزها از ادامه کار منصرف می شوید. اگر " چرایی " وجود نداشته باشد، امیدی نیز نخواهد بود .

90 درصد از کسانی که برای خود کسب و کاری راه می اندازند، دلایل خود را نمی نویسند، پس اگر شما این کار را انجام دهید، نشانه بسیار بسیار خوبی برای شروع کار است. پس دلایل خود رابنویسید و بهترین آنها را انتخاب کنید. فقط شما می توانید قضاوت کنید که آیا اینها دلایل خوبی برای شروع کار شما هستند یا نه؟ پس ابتدا 3 دلیل اصلی خود را بنویسید ومشخص کنید  بعد  به آنها بیشتر فکر کنید. اگر لازم بود آنقدر تغییر دهید تا در نهایت بگویید: خدایا، متشکرم! خودش است! بالاخره پیدایش کردم! و این تازه یه شروع واقعی است!

من می توانم آن را انجام دهم !

من می توانم آنرا انجام دهم

«من می توانم آنرا انجام دهم»، یکی از تحریک کننده ترین عباراتی است که می توانید آن را به کار برید.این شش کلمه قدرت و توان فردی واکنش به وقایع را در شما ایجاد می کند. آنها ندای درونی شکست و غم را خفه می کنند. هر زمان که واقعه ای جدید ایجاد شد، از آنها استفاده کنید:

«اگر ما خیلی سریع رشد کنیم چه می شود؟» - از عهداه اش بر می آییم.

«نظام فن آوری اطلاعات یک چالش است» - می توانم از عهداه اش برآیم

«اگر محمد از اینجا برود چه اتفاقی می افتد؟» - من می توانم همه کارها را انجام دهم.

«چیزهای زیادی هست که باید بیاموزم»- من می توانم.

«این پروژه بزرگی است»- من می توانم انجامش دهم.

جملۀ «من می توانم این کار را انجام دهم» به طور شگفت انگیزی مؤثر است. این جمله در واقع با ذهن ما صحبت کرده و توانایی ها یمان را برای تأثیر گذاشتن بر وقایع تقویت می سازد.

بیش از همه موجب می شود که احساس کنیم همه چیز تحت کنترل ما است. اگر تحت کنترل خود باشیم، احساس مثبت بودن، پر انرژی بودن و مدبر بودن می کنیم. در صورتی که تحت کنترل خود نباشیم احساس ضعف، سستی و بی حالی، و منفی بودن می کنیم و فاقد قوای چاره اندیشی و تدبیر خواهیم بود.

شرکت ها، فقط زمانی قادر به تحول اند که افراد تغییر کنند و از جمله «من می توانم این کار را انجام دهم»، به صورت ماهرانه ای برای تقویت خود استفاده کنند. چند دقیقه ای را به فکر کردن در مورد این موضوع بپردازید که چگونه می توانید از آن در زندگی خود استفاده کنید.

همانطور که جک ولش از شرکت جنرال الکتریک در جمله ای معروف گفت:

 «سرنوشت و آیندۀ خود را به دست گیرید، قبل از اینکه فرد دیگراین کار را بکند.»

اگر یک مدیر یا  رهبر یک تیم هستید، همین فرایند فکر کردن را در درون گروهتان جا بیندازید. زما نی که مشکلات یا تعارضات بالقوه ظاهر می شود، این نگرش را داشته باشید که:

ما می توانیم از عهدۀ آن برآییم.


برنامه ريزي


برنامه ريزي

براي موفقيت خود در آينده برنامه ريزي كنيد. بدين ترتيب مي توانيد تجارت خود را كنترل كنيد.

 

هدف گذاري

 1. هر ماه براي خود اهداف مشخصي معين كنيد و آن را در تقويم خود يادداشت كنيد. براي مثال بنويسيد كه مي خواهيد چند نفر را به عضويت شرکت  در بياوريد.
 2. معين كنيد درآمد ماهيانه خود را از طريق فروش (توصيه كردن محصولات) و اعضاي جديد (اسپانسر شدن) چقدر مي خواهيد افزايش دهيد.
 3. براي خودتان گروه تان اهداف واقع گرايانه اي معين كنيد. هميشه گروه‌تان را پيگيري كنيد و برايشان ايجاد انگيزه كنيد.

براي افزايش درآمد از طريق فروش بايد:

 • تعداد كاتالوگ هايي را كه در گردش هستند افزايش دهيد.
 • بانك اسامي مشاور را افزايش دهيد.
 • فهرست اسامي مشتريان را در تقويم تان یا لیست مشتریان احتمالی  تان افزايش دهيد.
 • ارتباطات تان را افزايش دهيد.
 • افراد جديدي را دعوت كنيد به شرکت بپيوندند.

زمان بندي

زماني را كه صرف تجارت خود و دستيابي به اهداف خودتان و گروه تان مي كنيد، در تقويم تان مشخص كنيد و زماني را كه به اين كار اختصاص مي دهيد كنترل كنيد.

برنامه ريزي يعني هدف گذاري ( چه كارهايي انجام دهيم) و زمان بندي ( چه وقت آنها را انجام دهيم).

جرا بايد هدف‌ خود را نوشت‌؟

جرا بايد هدف‌ خود را نوشت‌؟

اقدام‌ موثر و عملي‌ براي‌ خلق‌ تصاوير ذهني‌، نوشتن‌ آنهاست‌. يعني‌ هر تصويري‌ راجداگانه‌ روي‌ كاغذ نوشته‌ و تشريح‌ كنيد يادتان‌ باشد كه‌ شما معمار زندگي‌ خود هستيدپس‌ نقشه‌ را از آغاز تا پايان‌ روي‌ كاغذ ترسيم‌ كنيد.

هدف‌، مجموعه‌اي‌ از نيازهاست‌.

شما بايد برنامه‌اي‌ دقيق‌ براي‌ خريد ماشين‌، خانه‌، ازدواج‌ و حتي‌ آينده‌ فرزندان‌ خودداشته‌ باشيد اين‌ كار با وجود سادگي‌ از اهميت‌ خاصي‌ برخوردار است‌، نوشتن‌ اهداف‌ درانجام‌ اين‌ تجارت‌ بسيار موثر و ضروري‌ است‌،

 

بعضي‌ از دلايل‌ مكتوب‌ بودن‌ اهدافمان‌عبارت‌ است‌ از:

اهداف‌ بايد مكتوب‌ باشد تا بتوانيم‌ طبق‌ آنها، برنامه‌هاي‌ كوتاه‌ مدت‌ و بلند مدت‌ خود راتنظيم‌ كنيم‌.

با نوشتن‌ اهداف‌ به‌ نوعي‌ تعهدمان‌ به‌ اين‌ تجارت و نيز زيرمجموعه‌ هايمان‌ را امضامي‌كنيم‌.

نوشتن‌ اهداف‌ باعث‌ اولويت‌ بندي‌ در كارها خواهد شد.

وقتي‌ اهدافمان‌ را در جايي‌ نگه‌ مي‌داريم‌ كه‌ هميشه‌ جلوي‌ چشمانتان‌ باشد، از اهدافمان‌انرژي‌ مثبت‌ مي‌گيريم‌.

 با پيشرفت‌ كار و رسيدن‌ به‌ اهداف‌، حس‌ خستگي‌ از بين‌ مي‌رود.

تمام‌ داراييهاي‌ امروز ما، جزو آروزها و روياهاي‌ ديروز ما ميباشند، بنابراين‌ با خودتان‌رو راست‌ بوده‌ و اهداف‌ خود را بنويسيد، هر چند آنها خيلي‌ كوچك‌ يا خيلي‌ بزرگ‌ باشند.

باور کنید که می توانید این کار را انجام دهید


 شما می توانید این کار را انجام دهید


به نقل از هنری فورد:

((چه فکر کنی که می توانی،یا فکر کنی که نمی توانی،در هر دو صورت حق با توست))

به نظر من هم حق با او بود.

باور، سوخت محرک بازاریابی شبکه ای است و قدرت و ضعف شما در کارتان با اندازه ی باورتان متناسب است. شما باید:

 • به کسب و کارتان باور داشته باشید.
 • به شرکتی که با آن همکاری می کنید باور داشته باشید.
 • به فرصت کاری و یا محصولاتی که معرفی می کنید باور داشته باشید.
 • و بالاتر از همه... باید به خودتان باور داشته باشید.

هدف گذاری کنید


هدف گذاری کنید

حالا زمانش رسیده که رویاهایتان را به اهداف تبدیل کنید.

رویاپردازی، قوه خیال ما را افروخته و اشتیاق ما را شعله ور می نماید ولی اهداف، مقاصد یا نشان هایی هستند که پیش از تعیین مسیر سفر خود باید آنها را مشخص کنیم. اگر بدانید که باید روی چه چیزی کار بکنید، انرژی هایتان در جهت درست متمرکز شده و شما را در مسیر صحیح نگه می دارد.

مقصود از هدف، رساندن شماست از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید. بنابراین اهداف باید واقع گرایانه باشند. منظورم فراموش کردن رویاهایتان نیست، بلکه منظورم تعیین نشانهای متوالی یا مقاصدی است که آنها را قدم به قدم دنبال کنید. توصیه می کنم اولین اهداف خود را برای تا حداکثر یک سال آینده تعیین کنید. وقتی به این اهداف اول نائل شدید، زمان کافی برای تمرکز بر اهداف جدید خواهید داشت.

اگر در هنگام کار صبور نیستیدبدانید که یکی از اصلی ترین اشتباهات کار آفرینان و همچنین کاسب کارها، ناشکیبایی است. زمانی که برای اولویت بندی صرف می کنید هرگز به هدر نرفته است. یکی از کلید های موفقیت، داشتن نظم و انضباط در مشخص کردن اهداف است.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام این وبسایت در راستای آموزش و معرفی نرم افزارهای اندروید راه اندازی شده و باید متذکر شویم که تمامی مطالب از دیگر سایتهای محترم و با ذکر منبع در سایت قرار داده می شوند. امید است بتوانیم در زمانی نه چندان طولانی نیازهای شما عزیزان را برطرف سازیم کاوه
اطلاعات کاربری