close
تبلیغات در اینترنت
بیولوژی | زیست شناسی
loading...

سایت دانلود اندروید 12.1

بیولوژی | زیست شناسی

کره‌ی شمالی درمان سرطان، ایدز، ابولا و چند بیماری دیگر را کشف کرد!


 koreabud.com/Flickr user Daniel R. Blume
یک کمپانی دارو سازی در کره‌ی شمالی ادعا کرده است که درمان چندین بیماری غیر قابل درمان همچون ابولا، ایدز و بسیاری از سرطان‌ها را کشف کرده است

واکنش مغز به کلمات مختلف؛ روش بیومتریک جدید برای شناسایی کاربران گجت‌ ها


استفاده از فاکتورهای بیومتریک برای جایگزین شدن با رمز عبور مورد توجه تولیدکنندگان گجت‌های موبایل و حوزه‌ی فناوری قرار گرفته و از این‌رو کمپانی‌ها در تلاشند تا از روش‌های بهتری برای رمز عبور استفاده کنند. اخیرا تیمی از محققان واکنش مغز انسان به لغات را به عنوان کلید بیومتریک جدیدی معرفی کرده‌‌اند.


بلِیر آرمسترانگ و تیمی از محققان فعال در زمینه‌ی علوم شناختی و مغز در اسپانیا امواج مغز انسان در زمان مطالعه‌ی متنی شامل 45 کلمه‌ی اختصاری را ثبت کرده‌اند. این لغات شامل مواردی نظیر DVD یا FBI است. براساس گزارش منتشر شده در New Scientost، با ثبت امواج مغزی داوطلبانی که در این طرح حاضر شده‌اند، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مغز هر فرد در قبال کلمات مختلف، امواج مختلفی را ایجاد می‌کند. با استفاده از این امواج مغزی می‌توان با صحت 94 درصد به تشخیص هویت کاربران پرداخت.

خواندن و تحلیل امواج مغز امری دشوار است از این‌رو تیم محققان به رهبری آرمسترانگ روی تحلیل و بررسی بخشی از مغز که روی خواندن و درک کلمات کار می‌کند، تمرکز کرده‌اند. به گفته‌ی محققان با استفاده از این قابلیت مغز می‌توان افراد مختلف را از هم تفکیک کرد. البته این روش به همین زودی جایگزین اثر انگشت نخواهد شد، چراکه برای استفاده از این قابلیت نیاز است تا الکترودهایی به مغز انسان متصل شود، اما آرمسترانگ معتقد است که می‌توان با استفاده از این روش در آینده، سنسور‌های اثر انگشت را کنار گذاشت.

هوش هیجانی چیست؟


از دوران کودکی معمولا به افراد درس‌های مختلفی از جمله تاریخ، علوم و ریاضی آموزش داده می‌شود، اما آموزش‌هایی مانند شناسایی احساسات یا مقابله‌ با آن‌ها از دوران کودکی به کودکان یاد داده نمی‌شود. این مهارت‌ها می‌توانند با ارزش باشند، اما متاسفانه در نظام آموزشی تدریس نمی‌شوند. در این مقاله با هوش هیجانی یا Emotional Intelligent آشنا می‌شویم.

آیا مغز انسان پر می‌شود؟

مغز عضوی شگفت‌انگیز از بدن انسان‌ها است. یک کتابخانه‌ی بزرگ و نامحدود که در قفسه‌های خود خاطرات و دانش ما را ذخیره کرده است. آیا زمانی فرا می‌رسد که ظرفیت مغز تمام شود؟ آیا مغز ما پر می‌شود؟ با mlmia همراه باشید.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام این وبسایت در راستای آموزش و معرفی نرم افزارهای اندروید راه اندازی شده و باید متذکر شویم که تمامی مطالب از دیگر سایتهای محترم و با ذکر منبع در سایت قرار داده می شوند. امید است بتوانیم در زمانی نه چندان طولانی نیازهای شما عزیزان را برطرف سازیم کاوه
اطلاعات کاربری