close
تبلیغات در اینترنت
رابرت کیوساکی
جمعه 07 اردیبهشت 1397
رابرت کیوساکی
تبلیغات
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
اتاق آرزو
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
دیگرامکانات
بازاریابی شبکه ای؛ یک تجارت و ۸ دارایی تولید کننده ثروت
 • تعداد بازدید : 1013
 • امروزه، بازاریابی شبکه ای ( Network Marketing ) از دید بسیاری از کارشناشان و بازرگانان موفق به عنوان یکی از طرح های تجاری(پاره وقت یا تمام وقت، خانگی و شخصی) با سریع ترین رشد، بیشترین بازده و بهترین فرصت برای توزیع عادلانه ثروت در میان همه انسان ها شناخته شده است.

  یک تعریف ساده برای بازاریابی شبکه ای: نام دیگر آن “فروش مستقیم” است، به این معنا که کالا و خدمات به صورت مستقیم از تولید کننده و ارایه دهنده به دست مصرف کننده یا مشتری برسد؛ در نتیجه دلال ها و واسطه ها حذف می گردند و مشتری با قیمت مناسب تر و کیفیت بهتر محصول خود را دریافت می کند.

  تفاوت اساسی این شیوه با دیگر روش های بازاریابی و فروش در این است که مشتری کالا یا خدمات می تواند در ازای خرید، فروش یا معرفی آنها به دیگران(خانواده، دوستان، همکاران و…)، از شرکت تولید کننده پاداش نقدی دریافت نماید.

  ۸ دارایی تولید کننده ثروت در بازاریابی شبکه ای:

  دارایی نخست: آموزش تجارت برای زندگی واقعی

  برای موفق شدن از نظر اقتصادی در زندگی، همه ما به ۳ نوع تحصیلات نیاز داریم: مدرسه ای(آموزش خواندن و نوشتن و…)، حرفه ای(آموزش راه های درآمد داشتن) و اقتصادی(آموزش کار کشیدن از پول).

  برای موفقیت در تجارت، باید مهارت های فنی لازم(کارآفرینی، رهبری، کار گروهی، بازاریابی، فروش، اقتصادی و مالی، برقراری ارتباط موثر و…) را یاد بگیریم.

  بازاریابی شبکه ای، مدرسه تجارت زندگی واقعی برای افرادی است که می خواهند مهارت های زندگی واقعی یک کارآفرین(و نه یک کارمند) را فرا بگیرند.

  برخی از مهارت های حیاتی در تحصیلات زندگی واقعی که از راه بازاریابی شبکه ای آموزش داده می شوند:

  _ طرز فکر، لباس پوشیدن، گفت و گو کردن و… موفقیت آمیز

  _ غلبه بر ترس از رد شدن، شک و عدم اعتماد به نفس

  _ هدفمند زندگی کردن

  _ مهارت های برقرار کردن ارتباط، تنظیم زمان، مسئولیت پذیری، استفاده از پول، سرمایه گذاری و…

  دارایی دوم: راهی سودمند برای افزایش اعتماد به نفس

  بازاریابی شبکه ای به ما فرصت رو به رو شدن با ترس هایمان و چیرگی بر آنها را داده و قسمت برنده وجودمان را بیرون می آورد.

  دارایی سوم: حلقه ای از دوستان که با ما ارزش ها و اهداف مشترک دارند

  بازاریابی شبکه ای نه تنها تحصیلات تجاری عالیست، بلکه دوستان تازه ایجاد می کند؛ دوستانی که با ما هم جهت هستند و رویاهای مشترک دارند.


  دارایی چهارم: قدرت داشتن شبکه خود

  قدرت در کالا نیست، بلکه در شبکه است. اگر قصد ثروتمند شدن داریم، باید برای تشکیل گروه و شبکه ای نیرومند، زنده و رو به رشد بهترین راهبرد را بیابیم. بازاریابی شبکه ای این امکان را برایمان فراهم می سازد.

  دارایی پنجم: تجارتی که به طور کامل توانایی چند برابر شدن و رشد دارد

  کلید موفقیت در فروش، کار فردی ماست؛ ولی کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای، توانایی تکثیر خود و کار گروهی است. به این معنا که افرادی را جذب می کنیم که می خواهند اصول اولیه تجارت، شیوه های ارتباط برقرار کردن و روش های رشد شخصی را یاد بگیرند تا کارآفرین ها و تیم سازهایی خودمختار و مستقل بشوند و این اصول و شیوه ها را آموزش بدهند.

  دارایی ششم: مهارت های بی نظیر رهبری

  رهبری، نیرویی است که همه را به هم پیوند می دهد و همان است که تجارت های عالی را می سازد.

  پول، در تجارت هایی جاری می شود که بهترین رهبران را دارند؛ نه لزوما تجارت هایی که بهترین کالاها یا خدمات را ارایه می دهند!

  بازاریابی شبکه ای تلاش دارد تا رهبری بسازد که با آموزش دادن عالی، دیگران را تحت تاثیر قرار دهد و به آنها دنبال کردن و رسیدن به اهداف زندگی شان را یاد بدهد.

  دارایی هفتم: سازوکار و سیستمی برای تولید ثروت واقعی

  ثروت با پول یکی نیست. ثروت با مقدار درآمد مشخص نمی شود، بلکه با زمان اندازه گیری می شود. به این معنا که اگر امروز دست از کار بکشیم، تا چند وقت از نظر مالی می توانیم ادامه زندگی بدهیم.

  بسیاری از مردم به این دلیل توانا به تولید ثروت زیاد نیستند که درآمد حاصل از تجارت خود را دوباره سرمایه گذاری نمی کنند.

  یکی از عمیق ترین ارزش های بازاریابی شبکه ای این است که موتور تولید ثروت پایدار شخصی می باشد.

  دارایی هشتم: آرزوها و اهداف بزرگ و توانایی رسیدن به آنها

  خریدن خانه یا اتومبیل مورد علاقه یا هر هدف دیگری پشتکار، یادگیری و بیشترین تلاش برای رشد فردی را می طلبد. ولی مهم این است که در این روند ما به چه کسی تبدیل می شویم.

  یکی از با ارزش ترین مسایل بازاریابی شبکه ای(برخلاف تجارت های سنتی) تاکید بر اهمیت دنبال کردن آرزوها و اهداف شخصی افراد است. در این سیستم افراد تشویق می شوند تا اهداف بزرگ داشته و به یکدیگر برای دستیابی به اهداف شان یاری برسانند(یعنی خودخواهی ناسالم و خودبینی ممنوع!).

  برگرفته از کتاب تجارت قرن بیست و یکم _ رابرت کیوساکی

  ۱۰ درس از رابرت کیوساکی
 • تعداد بازدید : 1123
 • ۱۰ درس از رابرت کیوساکی

  rabert


  استقلال مالی یکی از مهیج ترین آرزوهای هرکس است, البته با یک دلیل خوب. شما هیچ وقت نمیدانید کی قرار است برایتان بحران مالی بوجود آید، تا تمام ثروت و منابعتان را جارو کند و با خود ببرد. به همین دلیل؛ باید اصول استقلال مالی را یاد بگیرید، تا هروقت خودتان خواستید به استقلال مالی برسید..

  رابرت کیوساکی؛ یک کارآفرین و سرمایه گذار که در دبیرستان از مدرسه اخراج شد، یکی از محبوبترین نویسنده های کتاب هایی با موضوع پول و ثروت و یکی از مفسران زندگی امروزی است. کتابش با نام “پدر پولدار, پدر بی پول” به عنوان کتاب شماره یک علم مالی تا حالا است، که در آن به جزییات رسیدن به استقلال مالی و رهایی از بند بی پولی پرداخته است.

  اینها ۱۰ درس از رابرت کیوساکی هستند برای داشتن استقلال مالی

  ۱٫ تمام مسولیت را بپذیرید
  هر تصمیمی میگیرید، نتیجه ای در بر دارد و بعضی از آنها امکان دارد به طور کامل به ثروتتان صدمه بزند. ازینرو، باید تمام مسولیت را بپذیرید تا از آینده مالی تان محافظت کنید. این نکته را به خاطر بسپرید؛ هر تصمیم یا انتخابی امروز بگیرید, آینده تان را شکل خواهد داد.به همین علت، مهم است که تمام تصمیمات مالی تان را ارزیابی کنید، هزینه ها و مخارج تان را در زمینه اهداف مالی بلند مدتتان بگیرید.

  ۲٫بر روی مخارجتان نظارت کنید
  ما در یک دنیای رو به مصرف گرایی زندگی میکنیم که مجبوریم مکررا پول خرج کنیم.عادات خرج کردنتان یکی از مهم ترین دلایلی خواهد بود که قادر نخواهید بود به آزادی مالی دست پیدا کنید. تمام هزینه هایتان را پیگیری کنید و قبل از هر خریدی دو بار فکر کنید. برای بار اول شاید سخت باشد, مخصوصا اگر مایل به خرج کردن های بدون کنترل باشید. اما وقتی که یاد گرفتید چگونه هزینه هایتان را مدیریت کنید, راه دستیابی به آزادی مالی هموارتر خواهد بود برایتان.

  ۳٫داشتن یک بودجه ضروری است
  تهیه کردن یک مقدار بودجه و  زندگی با محدودیت هایش بسیار بسیار مهم است برای رسیدن به استقلال مالی در زندگیتان. یک بودجه به شما یک ورودیی خواهد داد تا دارایی تان را مدیریت کنید و بر هزینه هایتان نظارت کنید. به طور خلاصه :یک بودجه به شما حس جوابگویی میدهد.اگر میخواهید از دارایی شخصیتان محافظت کنید, یک بودجه بندی خوب جوابگوی شما خواهد بود.

  ۴٫اول به خودتان پول بدهید
  یکی از کلیدی ترین اصول تمرین برای رسیدن به استقلال مالی، کار کردن برای خودتان است, تا بانک و حساب بانکیتان. یاد بگیرید اول به خودتان پول بدهید تا به کس دیگری.
  با این کار ۲ دستاورد خواهید داشت : ۱) ثروتمند تر خواهید شد ۲)دیگه فقیرتر نمیشوید
  فقط پولی را که امروز ذخیره کردید میتوانید فردا سرمایه گذاری کنید.

  ۵٫هیچوقت هیچ بدهیی نداشته باشید
  بدهی یکی از عمده دلایل هدایت انسان ها به سمت نا ایمنی مالی در زندگی است. بدهی شروع میکند اول شما را از درون مصرف کند, مانع دنبال کردن رویاهایتان ,امیدهایتان و اهدافتان در زندگی میشود. بدهی شما را از یک آینده شاد محروم میکند. بدون بدهی بودن, باید یکی از هدفهای تغییر ناپذیر زندگیتان باشد؛ و باید متعهد باشد به هدفتان تا در این راه بمانید.

  rabert


  ۶٫ وجوه‌ اضطرارىی کنار بگذارید
  وجوه‌ اضطرارى‌  پولی است که شما اگر هیچ درآمدی نداشته باشید تا ۳ ماه بتوانید زندگی خود را ادامه دهید, به همان کیفیت. حتی اگر نیازی فوری به آن داشتید, مانند تعمیرات, خرج بیمارستان یا حوادث ناگهانی که به پول نیاز داشته باشید شما را بی نیاز کند.وجوه اضطراری به شما این اطمینان را از آینده میدهد که هروقت چنین اتفاقاتی برایتان افتاد خیالتان ازینکه نخواهید بروید قرض بگیرید راحت کند.همین امر باعث یک آسودگی خاطر بیشتر برای حل مشکلاتتان خواهد شد.

  یکی از بهترین راه های کنار گذاشتن پولی به صورت ماهانه برای خرج های اضطراری داشتن یک حساب بانکی است که هیچوقت با آن تا روز مبادا کاری نداشته باشید.

  ۷٫همیشه درحال یادگیری باشید
  تعلیم علم مالی به خودتان باید اولین اولویتتان باشد.

  امروزه, منابع بسیار زیادی برای به روز کردن هوش مالی خودتان وجود دارد, اینکه چطور کار میکند و چطور بتوانید باهاش کار کنید.بجای خواندن تمام مطالب در یک روز, سعی کنید هر روز یک مطلب بخوانید, هرچقدر یادگیریتان مداوم باشد ,بهتر است.

  ۸٫اهداف شفاف و مختصر داشته باشید.
  اگر هیچ هدف شفاف تعریف شده ای نداشته باشید, پس راه شما به سمت استقلال مالیتان خیلی سخت خواهد بود.اگر میخواهید کسب و کاری راه اندازی کنید, در راه راه اندازی کسب و کارتان کار کنید. اگر میخواهید یک سرمایه گذار باشید,باید یاد بگیرید چگونه فرصت های درست را از غلط تشخیص بدهید و سریعا آنها را اجرا کنید. فقط وقتی که اهداف مالی شفافی در ذهن داشته باشید میتوانید پتانسیل واقعی خودتان را بشناسید.

  فقط داشتن اهداف و کار کردن در راه رسیدن به اهدافتان میتواند زندگیی که آرزویش میکردید برایتان به ارمقان بیاورد.

  ۹٫بازاریابی شبکه ای
  هزینه کم راه اندازی یک شرکت بازاریابی شبکه ای فرصت بسیار عالی برای شروع است. بسیار سخت است که یک کسب و کار بزرگی داشته باشید بدون وقت و پول بزرگ.شرکت بازاریابی شبکه ای وقتی را که نیاز دارید تا مهارت های کاریتان را ارتقا دهید تا از یک کارمند ساده به یک بیزینس مَن عالی رتبه تبدیل شوید در اختیارتان میگذارد. البته,بازاریابی شبکه ای یکی از راه های بسیار خوب است برای رسیدن به استقلال مالی, بازاریابی شبکه ای برای شما یک سود مازاد و یک درآمد همیشگی حتی وقتی در مسافرت یا خواب هستید تدارک میبیند.

  ۱۰٫زندگیتان را آسان کنید
  زندگی هر روز پیچیده تر میشود.دنبال پول دویدن و اهداف مالیتان حواس شما را از چیز هایی که مهمترند در زندگیتان پرت میکنند.به همین دلیل, شما شروع به بی انگیزگی میکنید و در باتلاق تاریکی دست و پا میزنید. پس, بسیار مهم است که زندگیتان را ساده کنید با رها کردن تمام درهم ریختگی ها.

  کلید دستیابی به استقلال مالی بسیار ساده است: درآمد منظم خود را به یک درآمد انفعالی یا سهام تبدیل کنید.با این طرز فکر بسیار راحت تر میتوانید به اهدافی که در زندگی دارید برسید.

  نویسنده : کاوه تاریخ : امتیاز :
  موضوعات : بازاریابی شبکه ای و تجارت الکترونیک , رابرت کیوساکی ,
  چرا نتورک مارکتینگ را توصیه میکنیم؟
 • تعداد بازدید : 4693
 • چرا نتورک مارکتینگ را توصیه میکنیم؟


  بازاریابی شبکه ای به عنوان یکی از محبوب ترین انواع کسب و کارها در قرن ۲۱، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

  در این بین بزرگانی همچون رابرت کیوساکی (نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر) و دونالد ترامپ (مجسمه موفقیت و کارآفرینی در آمریکا) نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با وجود موفقیت بسیار در بیزینس های خود، توجهی ویژه نیز به نتورک مارکتینگ و MLM دارند.

  Trump_Kiyosaki-300x145

  در ادامه، فایلی برای دانلود در اختیار دوستان قرار گرفته است که متن مقاله منشر شده  از ایشان، در مجله معتبر Success است. این دو  نفر سرد و گرم چشیده ی دنیای کسب و کار و سرمایه گذاری، در این مقاله توضیح می دهند که «چرا بازاریابی شبکه ای را به عنوان بهترین روش برای ساختن یک کسب و کار پیشنهاد می دهند». توصیه می کنیم این مقاله کوتاه اما بسیار جذاب و آموزنده را از دست ندهید.


  دانلود مقاله “چرا نتورک مارکتینگ را توصیه میکنیم؟”

   

  butt


  نویسنده : کاوه تاریخ : امتیاز :
  موضوعات : بازاریابی شبکه ای و تجارت الکترونیک , رابرت کیوساکی ,